Menu

Kadeřnictví Pramínek

Kadeřnictví v centru Blanska +420 737 131 190

Menu

  • konzultace pro výběr vhodné barvy, barvení, působení barvy zhruba 30 minut, umytí barvy dále po domluvě můžeme pokračovat stříháním
  • doba trvání tohoto úkonu je zhruba 2 hodiny

Uvažujete o nové barvě vašich vlasů? Potřebujete oživit váš odstín? Nebo už je třeba zakrýt první šediny? Přijďte na konzultaci a něco s tím uděláme. Pomůžu vám vybrat ten správný odstín právě pro vás. Jemný, či výrazný, zkusíme, co vám bude slušet. Je důležité, abyste se cítila dobře, atraktivně a při tom přirozeně.

Vždy je lepší vyhnout se domácímu barvení a experimentům. Svěřte se do rukou odborníka. S barvením mám bohaté zkušenosti. Používám vysoce kvalitní a profesionální barvy firmy Black. Výborně kryjí, jsou stálé, nevymývají se a také nemusíte mít obavu, že při každém dešti vám změní barvu límeček vaší bílé košile. Pokud chcete zkusit větší změnu, například z tmavé na blond, v tomto případě se do rukou odborníka svěřte na sto procent. Takové experimenty by nemusely dopadnout podle vašich představ a vlasy by se mohly opravdu hodně poškodit.

Většina barev se aplikuje na suché, neumyté vlasy. Proto při posledním umytí vlasů před barvením je dobré vynechat kondicionér a masky či regenerační kúry. Bylo by to jednak zbytečné a také kontraproduktivní. Veškeré tyto přípravky vlas obalí a sníží propustnost barvy směrem k vlasu. Barva pak do něj hůře proniká a snižuje intenzitu požadovaného odstínu. Výsledek by mohl být méně efektivní.

Vlasy není dobré barvit příliš často. Použitím profesionálních barev to ani není nutné. Maximálně se dobarvují odrostlé konečky vlasů. Barvíte-li se kvůli šedinám, na dobarvení byste měla chodit pravidelně. V tom případě se barva nanáší pouze na část vlasů, kde je to třeba a ne po celé délce. Vlasy by se ale neměly barvit častěji než jednou za čtyři až šest týdnů, aby se vlas příliš nenarušil a nepoškozoval.

Nemáte vlasy tak docela blond a chcete světlejší odstín? Takový problém má až 95 procent všech blondýnek. U nás má blond vlasy v průměru každá třetí žena. Jen velmi málo z nich ale obdařila sama příroda blond vlasy. Většina z nich zesvětlila své vlasy depigmentací, tedy odbarvením. Odstranila tedy z vlasů své přírodní pigmenty. Pokud se jedná o barvení vlasů, největší místo zaujímá právě odbarvování. Mezi modelkami, známými osobnostmi a celebritami jsou v módě extrémní odstíny blond, jako je platinová. V běžném životě dávají naše ženy spíše přednost odstínům jemnějším, jako je medový anebo karamelový odstín barvy, který vypadá více přirozeně. Velmi žádaná je i popelavá blond barva vlasů.

U světlých blond vlasů je třeba dát pozor na to, aby zvolená barva nepůsobila nepřirozeně až lacině. Blond odstín vašich vlasů musí uchvátit a zaujmout. Přirozenost je zde na prvním místě.  Při odbarvování je proto třeba ještě více obezřetnosti a provádět tuto změnu velmi opatrně a s velkým citem. Nejkrásnější jsou tlumené a přirozeně vypadající blond vlasy, které působí tak, jakoby jste se v nich narodila. Takovou barvu mohou docílit i  brunetky.

Odbarvování či barvení vlasů raději nikdy nedělejte sami. Svěřte se do mých rukou a minimalizujte rizika poškození vlasů. Vybereme spolu vhodný odstín právě pro vás. Odměnou vám pak bude úchvatný nový vzhled i maximální spokojenost. Po barvení vám doporučím kondicionér nebo balzám, vhodný právě pro typ vašich vlasů, který je dobré po barvení používat. I když jsou dnešní barvy k vlasům mnohem šetrnější než kdysi a obsahují i regenerační složky, stále jde o chemický zásah do vašich vlasů. Proto si své barvené vlasy hýčkejte právě i po barvení. Kondicionér či balzám použitý na barvené vlasy přináší péči, hebkost a snadné rozčesání.