Menu

Kadeřnictví Pramínek

Kadeřnictví v centru Blanska +420 737 131 190

Menu

  • melírování vlasů, působení melíru až 50 minut, umytí vlasů dále po domluvě můžeme pokračovat ve stříhání
  • doba trvání tohoto úkonu je zhruba 2 hodiny

Toužíte vaše vlasy oživit melírem? Jsou vaše vlasy pěkné, ale potřebují jen trochu projasnit?  Nechcete přímo změnit barvu? Vyzkoušejte melír! Dnešní melíry skýtají nekonečné množství možností. Melír ve vašich vlasech prostě udělá dojem. Pokud jej například zvolíte v horní a zadní části hlavy, můžete tak docílit většího objemu vlasů a zbavit se zplihlých vlasů. Povrch zesvětlených pramínků bude po melíru drsnější, takže vaše vlasy nebudou mít takovou tendenci plihnout. Velmi přirozeně vypadají melíry u jemně zvlněných vlasů. Pokud dáte pár drobných pramínků melíru do vašeho účesu, perfektně jej to oživí a změní to celkový dojem. Tyto používané úzké, rozptýlené a zesvětlené pramínky vlasů vytvářejí skvělý efekt a lichotí tvaru vašeho obličeje.

Pokud jste například zvolili odstupňovaný účes, jeho strukturu dokonale zvýrazní melír a zesvětlené pramínky vlasů. Nejlepšího výsledku docílíte, když zvolíte zesvětlené pramínky ve dvou až třech různých odstínech. Melír je také vhodnou volbou, pokud vám odrůstají nabarvené vlasy a vy jste se prostě rozhodli je nechat více přirozené, nebo je prostě už dál nebarvit. Vhodně vytvořený melír udělá skvělou kamufláž. Nejlépe se samozřejmě melírem kryjí světlé odstíny vlasů. Lze ale vymyslet vhodné řešení i u vlasů tmavších.

Melír a šediny

Řešíte první šediny? Nechcete se úplně barvit? I pro vás je melír jako stvořený. Melíry v popelavých odstínech jsou hodně trendy. S přibývajícím věkem přestane tělo produkovat vlasové pigmenty. To je určeno zejména genetickými faktory. Někteří na hlavě objeví své první bílé vlasy už třeba ve dvaceti, u jiných je původní barva zachována do velmi vysokého věku. Vědci usilovně pátrají, proč vlasy šediví, co je ovlivňuje, zda v tomto procesu hraje roli stres nebo jen genetika. Ať už je to jakkoliv, pokud už šediny máte, je třeba se obrátit na kadeřnici, která vám poradí, jak je učinit přirozenými, nebo je prostě vhodně překrýt.

Melír a krátké vlasy

Melír se hodí na krátké vlasy, polodlouhé i dlouhé vlasy, na každou délku bez výjimky i na každou barvu vlasů. Mohou být světlé i tmavé, v různých odstínech i barvách, v jednom, ve dvou či ve třech odstínech.  Melíru se prostě meze nekladou! Z melíry není nuda. Jsou v přírodních odstínech pro brunetky i blondýny, ale také v různých pastelových barvách. Dělají se i melíry duhové, které jsou velmi extravagantní. Jsou zde pro každého, kdo chce mít účes veselý, prozářený, zajímavý, kreativní, nepřehlédnutelný a také unikátní. Melíry jsou stále trendy.

Melír na ofinu

Výborně vypadá třeba probarvená ofina. Nádherně ozvláštní váš účes. U blond vlasů vypadá barevně melírovaná ofina doslova něžně a étericky. U tmavých vlasů v odstínech hnědých až černých může vypadat vyzývavě, výrazně a určitě zaujme na první pohled. U blondýnek je větší možnost experimentovat v jemných pastelových barvách. Ofina ozdobená melírem bude bohatší, hustější a zároveň ji oživí váš účes, rozjasní tvář. Vhodně zvolený melír vás bude prostě bavit.

Přírodní melír

Pro ženy, které preferují přírodní odstíny vlasů a lépe se tak cítí, jsou určeny melíry tón v tónu, maximálně zesvětlené či ztmavené o jeden až dva odstíny. Melír v přírodních odstínech sice není nijak výrazný, ale s vašimi vlasy dokáže hotové divy. Určité vlasové partie či vlasové prameny, které se zesvětlují nebo ztmavují tón v tónu a to jen o jeden, maximálně dva odstíny, dá vymodelovat tvar obličeje, potlačit nedostatky a vyzvednout přednosti. I u přírodních melírů lze zvolit postupné melírování ve více odstínech od základní barvy vlasů. Melír v přírodních barvách působí zcela přirozeně, jakoby vaše vlasy upravilo jemně slunce. Šmrnc přírodnímu melíru dodá zejména vitalita a lesk vašich vlasů. Toho se dá docílit jednak kvalitní barvou, ale také kvalitní vlasovou kosmetikou nebo vlasovým stylingem, který bude zaměřen na zvýraznění lesku vlasů.

Je nutné vybrat ty typy vlasové péče, která se k vašim vlasům hodí. Přihlédnout k jejich kvalitě a stavu. Zda jsou jemné nebo pevné a tvrdé, zda se mastí nebo jsou naopak suché. S výběrem vhodných přípravků vám ráda pomohu a vysvětlím vám, jak je správně používat, aby opravdu dobře fungovaly. Při jejich používání vždy nezapomínejte na to, že jejich účinek se může projevit až po nějaké době. Někdy jsou to i čtyři až šest týdnů. Až přípravky důkladně proniknou do vlasů až do hloubky a dokáží jej zregenerovat. Vyplatí se pravidelné používání a vytrvalost. Odměna vás pak nemine. Vaše vlasy budou vitální, zdravé a zářivé a budou působit oslňujícím zdravým dojmem.