Menu

Kadeřnictví Pramínek

Kadeřnictví v centru Blanska +420 737 131 190

Menu

  • mytí, natočení na natáčky, přefoukání, koneční styling
  • doba trvání úkonu je 1-2 hodiny

Chystáte se na večírek?  Máte důležitou schůzku? Potřebujete pouze účes na specifickou příležitost? Jsem tu pro vás.  Pokud už máte za sebou konzultaci, super se střih a víte jak ošetřovat právě vašich vlasů, je tu pro vás vodová ondulace. A pokud ne, spojím konzultaci právě s vodovou ondulací. Učešu vás a při tom budu moci zjistit jaký váš typ vlasů je, co jim chybí, jak moc jsou poškozené, jaký by jim slušel sestřih a jaká úprava. Při této příležitosti můžeme vymyslet, jakou uděláme příště změnu a jak moc bude radikální.

Víte co je vlastně vodová ondulace? Vodová ondulace je tvarování vlasů za mokra. Jedná se o dočasné tvarování vlasů. Vytváří se foukáním účesu přes natáčky. Ondulace se provádí na mokré vlasy, aby vlasy nabraly na objemu. Vlasy tak vypadají upraveně a zdravě.  Při foukané ondulaci se vlasy vysouší fénem za pomoci vysoušecího hřebene do hladka, do vln, kulatým nebo plochým kartáčem. Při vodové ondulaci natáčíme vlasy na natáčky a dáváme vysušit pod vysoušeč.

Vlas se při vodové ondulaci nezničí a nikterak nenarušuje. Ondulace se používá již hezky dlouho, byla známá již v Egyptě. Rozvoj pak nastal v Řecku a Římě, kdy se k tvarování vlasů používalo teplé železo, tedy něco jako naše kulma. V 17. století se začalo požívat nové techniky zvané papilot, která byla později z velké části nahrazena natáčkami. Velký rozvoj této úpravy účesu byl ve 30. letech, kdy byla móda krátkých vlasů.

Vodová ondulace je tedy dočasné tvarování vlasů namočených vodou. Využívá se při ní přirozené kvality vlasů. Vlasová struktura se při ní nemění. Právě vodou se uvolní jednotlivé vodíkové vazby. Tím jsou vlasy poddajnější, dají se do požadovaného tvaru, ve kterém se usuší. Nově získaný tvar si vlasy podrží do dalšího namočení, ale také zvlhnutí, takže pozor na déšť.

Podstata vodové ondulace závisí na tom, že vlasy spolu s přijetím vody bobtnají, zvětšují svůj objem a dočasně ztrácí pružnost. Tím se stávají více plastickými a za pomoci tlaku a síly se dají snadno tvarovat. Odpařením vody při sušení získají zpět svoji pružnost. Na dočasnou dobu tedy udrží tvar udělený mokra. Vlasy se natáčejí na natáčky nebo papiloty, které se používaly hlavně v minulosti a je to nejstarší způsob tvoření kadeří a vln. Z vytvořených kroužků se při vyčesání upraví lokýnky nebo celé tvary vln. Vlasy jsou lehké, vzdušné a přirozené.

Opět zde přichází na řadu Keratin vlasu, který je v něm přirozeně obsažený, a který přirozeně přebírá vlhkost z venčí a z ovzduší a je schopen ji zadržet. Tato schopnost vlasu udržuje vaše vlasy pevné a pružné. Aby mohly být vlasy zvlněny do určitého tvaru, je nutné jejich pružnost a pevnost dočasně za mokra odstranit. Pak následuje vysoušení. Doba sušení je závislá na kvalitě vašich vlasů, narušenosti a také jejich délce. Výhodnější je tlak vzduchu a klidně chladnější vzduch než jeho vysoká teplota. Porušený vlas špatně drží a elektrizuje. Aby technika dobře fungovala, je třeba mít vlasy stále v dobrém stavu a starat se o ně. Nakonec se nanášejí vlasové přípravky a vlasový stailing na zafixování účesu.

Technikou ručně pokládané vlny se mokré vlasy češou do požadovaného tvaru jednotlivých vln. Vlasy se vždy trochu uvolní, aby bylo možné zajistit přirozený spád vlasů a dát vlnám ten správný tvar. První vlna se orientuje podle směru růstu vlasů doleva, nebo doprava tak, aby byly v souladu s daným směrem jejich růstu. Vlny pokládané po celé hlavě, se při kladení dávají z jedné strany na druhou. Teprve poté se pak začne s další vlnou kladenou do opačného směru. Pokud se účes fouká vysoušecím hřebenem, dělá se to stejně jako ručně pokládaná vodová vlna. U foukané vlny lze dosáhnout většího objemu než u ručně pokládané vlny, účes je jemnější vlny pak působí přirozeně měkce a elegantně.

Při vodové ondulaci je třeba vaše vlasy dokonale umýt. Provedu vám příjemnou masáž pokožky hlavy a vlasy náležitě ošetřím přípravy vhodnými právě pro váš typ vlasů. Použiji kvalitní natáčky a následně přefoukám účes do požadovaného účesu, který spolu předem vybereme pro danou příležitost. Formou konečného stylingu účes vhodně zafixujeme, aby vydržel po celý den či večer.