Menu

Kadeřnictví Pramínek

Kadeřnictví v centru Blanska +420 737 131 190

Menu

  • umytí vlasů, střih, foukání a konečný styling
  • doba trvání tohoto úkonu je zhruba hodina

 

Základem každého účesu je kvalitní střih. V žádném případě jej nepodceňujte. Kvalitně a dobře sestříhané vlasy budou nejen dobře vypadat, ale budou se zejména velmi dobře upravovat. Pokud se vám váš účes po příchodu od kadeřníka a prvním umytí již nedaří dát do požadovaného tvaru, vlasy  prostě a jednoduše nejsou dobře ostříhané.

Kvalitní sestřih je nutný zvláště pokud máte tvrdé vlasy jako hřebíky, v podobě koňských žíní, které vám sice každý závidí, ale potýkáte s obtížemi, jak je dát do požadovaného tvaru, aby zrovna netrčely na všechny strany. Od toho jsou zde zkušené kadeřnice, jako jsem já. Vaše vlasy zkrotím, zjemním, dám jim požadovaný tvar a sestřih a naučím je poslouchat.

Pokud máte naopak jemné vlasy, které snadno zplihnou, a když je denně neumyjete, jsou mastné a bez lesku, nezoufejte. Pomůžu vám vymyslet co s nimi. Vybereme spolu ty správné elixíry a vitamíny, které se hodí právě pro vaše vlasy. Poradím vám, jaké přípravky použít a které naopak raději vynechat.

Nejvíc žensky asi působí polodlouhé vlasy, které můžete učesat pokaždé jinak. Od rozpuštěných, přes culíky, copy a drdůlky. Pokaždé budete jiná. Vlasy mají přirozeně kopírovat tvar obličeje. Super je členitá prostříhaná ofina. Ta, co z ní můžete spustit jen pár krátkých pramínků, nebo ji necháte smyslně dlouhou a zbytek vlasů stočíte do důmyslného drdolu.

Preferujete krátké vlasy? A přesto potřebujete vypadat elegantně a upraveně? Žádný problém! I střihy krátkých vlasů mohou být elegantní, ale také rozpustilé a extravagantní.  Záleží opět na dobrém sestřihu a následujících úpravách. Předvedu vám pár triků jak udělat i z krátkého sestřihu  pokaždé jiný účes. Krátké vlasy mohou být rozpustilé či sportovně laděné. Hladké noblesní střihy spolu s decentním melírem dokáží hotové zázraky! Vymyslíme spolu krátký sestřih a k němu pár variací spolu s použitím stailingových přípravků a budete pokaždé jiná.

Bojujete s vysokým čelem, přemýšlíte o ofině, nebo jí už máte na opak dost a potřebujete změnu? Přijďte na konzultaci a něco už vymyslíme. S každým typem vlasů můžete být krásná stokrát jinak.

Líbí se vám mikádo? Mikáda mohou být kratší i delší. Od vzniku tohoto účesu uběhlo mnoho let a vzniklo nespočet různých variací a stylů. Klasickému mikádu dala věhlas britská modelka Twiggy, která odstartovala novou éru v oblasti dámských účesů. Obliba mikádo účesu neustále  roste. Působí žensky, je pohodlný a snadno se upravuje.

Podle délky vlasů je možné mikádo rozdělit na krátké, polodlouhé a delší. Pokud jsou vlasy víc jak na ramena, už se jedná o vlasy polodlouhé. Pomocí laků, vosků a gelů na vlasy budou vaše vlasy moci být nejen rovné, ale i mírně rozcuchané či zvlněné a působit rozverným dojmem. Klasické mikádo je však má rovné a uhlazené. Mikádo lze ozvláštnit třeba šikmou ofinou, která vypadá skvěle. Polodlouhé mikádo je pro vás to pravé, pokud si netroufáte na krátké vlasy. Tato délka umožňuje asi největší variabilitu ve střizích vlasů a typech účesů.

Velmi dobře vypadají i mikádo účesy s prostříhanými vlasy, s různou délkou a s přidaným objemem. Dlouhé mikádo účesy vyžadují delší prameny a mají více variací. Postupně sestříhané mikádo účesy, nebo třeba rovné vlasy s vytočenými konečky. Někdy se také dělají mikáda s kudrnatou spodní částí nebo kompletně vlnitými vlasy. Pěšinka se hodí ke všem délkám mikádo účesů. Atraktivní jsou i asymetrické mikádo účesy, které dovedou odvést pohled od partií tváře, které chcete potlačit, a naopak dovedou jiné části zvýraznit.

Polodlouhé vlasy jsou dokonalou délkou. Umožňují více kreativity zejména při každodenní změně stylu. Můžete být denně jiná. Polodlouhé střihy vlasů jsou naprosto úžasné na změnu, umí být svůdné i romantické. Oproti dlouhým vlasům jsou praktičtější na údržbu. Také i na některé účesy. Jaký střih a účes pro středně dlouhé vlasy zvolit? Některé z polodlouhých účesů vychází z mikáda. Polodlouhé střihy vlasů jsou prostě nádherně ženské, rozšafně rozmařilé a hlavně snadno udržovatelné a upravitelné na stovky způsobů. Jsou nositelné skrz všechny generace. Osloví mladé dívky a ženy, ale i ženy zralejšího věku. Pokud si můžete dovolit vlasy dlouhé díky jejich kvalitě a rychlému růstu, patříte k těm šťastným ženám, kterým jejich vlasy každý závidí.

Při stříhání je nutno spojit dovednost při střihu a současné módní trendy. Také je třeba přihlédnout ke kvalitě a typu vašich vlasů. Vždy je důležité přání zákazníka, ale třeba i tvar hlavy a obličeje či výška a posazení čela. Také je nutno přihlédnout k tomu, zda se vlasy často mastí, jsou velmi jemné nebo naopak pevné a nepoddajné. To vše se dá přizpůsobit a ovlivnit právě vhodným střihem. Jednotlivé faktor je třeba vzít v úvahu a dále s nimi pracovat